Blog

System bilansowania wydobycia oraz sprzedaży węgla podczas SEP 2015

Dodano: 2015-03-06

Podczas tegorocznej Szkoły Eksploatacji Podziemnej, która odbywała się w Krakowie w dniach 23-27 lutego, mieliśmy przyjemność zaprezentować wspólnie z przedstawicielami JSW S.A. KWK Knurów-Szczygłowice referat opisujący wdrażany przez nas w latach 2007-2014 w KWK Knurów-Szczygłowice kompleksowy system bilansowania wydobycia, nadzoru nad produkcją oraz załadunkiem i sprzedażą węgla. Zaprezentowaliśmy także wybudowaną przez naszą spółkę w 2014 roku nowoczesną dyspozytornię i serwerownię Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zapoznać się z naszymi doświadczeniami w budowie dużych systemów nadzoru nad produkcją i sprzedażą, a w szczególności przedstawicielom JSW S.A. KWK Knurów-Szczygłowice za pomoc i udział w przygotowaniu referatu.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją: Prezentacja SEP 2015

RNT dla KGHM: Budowa sieci przemysłowej 10G wraz z przystosowaniem węzłów ABB FOX515

Dodano: 2015-01-16

Końcem 2014 roku nasza spółka zrealizowała dla KGHM S.A. o/ZG Rudna pierwszy etap budowy przemysłowej sieci LAN.
Prace obejmowały dostawę głównych węzłów 10Gbit oraz budowę sieci backbone na bazie przemysłowych przełączników L3 produkcji MOXA.
W ramach zadania przystosowano i włączono istniejącą sieć SDH FOX515 (ABB) do rdzenia 10G, a także wykonano niezbędne układy zasilania gwarantowanego na bazie siłowni Merawex. Dodatkowo zrealizowano dostawę systemu diagnostyki i nadzoru nad siecią transmisyjną.

Urządzenia pomiarowe do systemu wibrodiagnostycznego dla przekładni i napędów Patentus S.A.

Dodano: 2014-07-21

Z przyjemnością informujemy, że nasza Spółka opracowała urządzenia pomiarowe w postaci modułów elektroniki oraz doboru czujników dla przekładni przenośników taśmowych i napędów przenośników zgrzebłowych realizujące zaawansowaną funkcjonalność w zakresie analizy widmowej drgań oraz pomiarów temperatur i poziomów oleju w przekładni, a także przepływu cieczy chłodzącej. Oprócz innowacyjnego podejścia do analizy drgań, urządzenia pomiarowe charakteryzują się w pełni budową iskrobezpieczną i posiadają certyfikaty badania typu ATEX.
Pierwszy zestaw pomiarowy został dostarczony dla Patentus S.A. obejmujący układy dostosowane gabarytowo do zabudowy bezpośrednio w przekładniach i napędach produkcji Patentus S.A.
W związku z zakończeniem procesu certyfikacji, urządzenia pomiarowe oferowane są jako urządzenie samodzielne w postaci modułów rozszerzeń UMM-2 do paneli HMI OKO-1 naszej produkcji lub razem z kompletem oczujnikowania dla dowolnego napędu lub przekładni, tworząc, wraz z oprogramowaniem naszej produkcji zintegrowanym z systemem SAURON, system wibrodiagnostyczny RVibro.
Karta katalogowa systemu wibrodiagnostycznego RVibro do pobrania

Nagrody dla RNT podczas warsztatów IPA 2014

Dodano: 2014-05-30

Już po raz szósty z rzędu, podczas warsztatów szkoleniowych dla autoryzowanych Integratorów Pakietu Asix, nasza spółka otrzymała nagrodę za największą sprzedaż pakietu, a także za najciekawszą aplikację przygotowaną na bazie oprogramowania SCADA Asix. Tym razem, dla odmiany, zaprezentowaliśmy aplikację wizualizacji dla oczyszczalni ścieków zrealizowaną dla RCGW S.A. w Tychach.

RNT podczas V Konferencji Kół SEP

Dodano: 2014-05-16

W dniach 9-11 maja 2014 nasi przedstawiciele uczestniczyli w V Konferencji Kół SEP "Sterowanie, sygnalizacja oraz badanie maszyn i urządzeń elektroenergetycznych w przemyśle" organizowanej przez Koła SEP NR 16 i 48 Oddziału Gliwickiego oraz Sekcję Elektrotechniki i Automatyki Górniczej.
W trakcie konferencji wygłoszony został referat "Nowoczesne systemy wspomagania pracy Dyspozytorni Głównej oraz Energomaszynowej na bazie rozwiązań oferowanych przez RNT sp. z o.o.".
Podczas konferencji zorganizowana była także wizyta na powierzchni i pod ziemią w KGHM S.A. o/ZG Rudna, dla której to kopalni nasza Spółka dostarczała m.in. system SAURON-CU oraz system wizualizacji i zdalnego sterowania wentylatorami.

Ta strona używa plików cookies niezbędnych do poruszania się po serwisie oraz do celów statystycznych, jeśli się nie zgadzasz opuść stronę.

Rozumiem